Leonurus Cardiaca (srdečník)

Srdečník obecný je vytrvalá bylina z čeledi hluchavkovitých, která má drobné růžové až fialové květy a velké zelené listy. Pochází z Asie a jihovýchodní Evropy, ale nyní roste po celém světě. Je to léčivá rostlina, která se používá hlavně pro podporu zdraví srdce, nervového systému a ženských orgánů.
Srdečník se užívá v lékařství i homeopatii jako posilující lék při srdečních chorobách nervového původu, při úzkostných stavech, stresu a rozčilení. Snižuje tepovou frekvenci a krevní tlak, rovněž přispívá k lepšímu trávení a odstraňuje nadýmání. Užívá se formou čajů jako klasický bylinný čaj či tinktury. Někteříí jedinci rostlinu kouří. Vyplachování úst nálevem ze srdečníku posiluje zubní sklovinu.
Srdečník se sbírá v období květu, tedy od června do září. Sbírá se nať a listy, které se suší ve stínu nebo v sušárně. Sušená nať se skladuje v suchém a vzdušném prostoru.
Je to také medonosná rostlina, která láká včely svým sladkým nektarem. Z květů srdečníku se dá vyrobit i vonný olej, který má relaxační a antidepresivní účinky.
Srdečník je rostlina s mnoha výhodami, ale také s některými nevýhodami. Má silné účinky na hormonální systém, proto by se neměl užívat těhotné a kojící ženy, ani lidé s hormonálními poruchami nebo nádory. Srdečník také může zvyšovat krvácení, proto by se neměl užívat lidé s hemofilií nebo před operací. Srdečník může také interagovat s některými léky, jako jsou antikoagulancia, antidepresiva nebo hormonální antikoncepce.

  • - MENSTRUACE
  • - ČINNOST SRDCE
  • - NERVOVÁ SOUSTAVA

Toto zboží je předmět, který slouží k sběratelským účelům a jako etnobotanické vzorky. Konzumací neneseme zodpovědnost za následky. Mějte rostliny v úctě a zacházejte s nimi při skladování s nejvyšší opatrností!

Množství Cena
90 g 119 Kč
230 g 249 Kč

Popis kratomu:

Náš kratom pochází ze slušné fabriky na území Indonésie, kde je kladen důraz na všechny prvky zpracování kratomu od sběru po distribuci do Evropy. Kratom je testován z jejich strany v Indonésii i potom zde v ČR, pravidelně chodí čerstvé zásilky. Zdrojů v Indonésii je nespočet a některé zpracovávají kratom, který roste poděl silnic či je suší v dědině na zemi.

Jakže to tedy s tím kratomem teda je? Odkud pochází? Co to má jako dělat a jak se užívá?

Kratomiády


Řada lidí nahrazuje kratomem ranní kávu či čaj a nedá na kratom dopustit. Začíná to u sušených listů v Indočíně a jihovýchodní Asii, kde se získává tradiční povzbuzující a léčivý prostředek, známý nejčastěji jako kratom. Hlavními účinnými látkami jsou alkaloidy mitragynin a 7-hydroxymitragynin. V závislosti na použitém množství je účinek kratomu buď stimulující, nebo mírně euforický a tlumící. Kratom se tak často používá na tlumení bolesti či povzbuzení. Podle doby sušení listů a zpracování se kratom dělí na 3 základní barvy. Každá barva má jiný účinek podle množství, které je požito. V malých dávkách kratom nakopne podobným zbůsobem jako kafe a ve větších poté zklidňuje.

Co se týká užívání v Indonésii, tak si tamní obyvatelé buďto míchají prášek s vodou v libovolném poměru, který jim je příjemný, nebo žvýkají listy. Množství vody nemá vliv na efekt, v USA mají rádi kombinaci s džusem, který podle nich přebíjí hořkou chuť a někteří tvrdí, že zvyšuje účinnost.

Druhy
Každý list kratomu má žilky. Tyto žilky mohou mít celkem 3 základní barvy a jeden hybrid, podle nichž se dají odvodit účinky kratomu. Jedná se o následující barvy:

Bílá
Bílý kratom je spojován se zvýšenou chutí do práce a nakopnutím. Zostří smysly a zrychlí přemýšlení, není příliš euforický. Adrenalin v krvi.

Zelená
Zelená barva listů se obecně považuje za střední cestu mezi červenou a bílou. Tedy účinky nejsou tolik sedativní, ani tolik stimulující a kratom se zde projevuje nejvíc euforicky. Hodí se do společnosti a mezi lidi.

Červená
Listy s červenou barvou žilek jsou zodpovědné za úlevu od bolesti a stresu. Tato barva se také vyznačuje výraznějšími sedativními účinky ve vyšší dávce.

Žlutá
Zvláštní druh, který se spektrem účinků nachází někde mezi zeleným a červeným. Účinek na rozdíl od zeleného a bílého není tak energický, zároveň není příliš sedativní. Bývá používano jako obdoba alkoholu při snaze se hodit do pohody.

Dávkování
Jak bylo zmíněno výše, výsledný stav udává pozřené množství s tím že kratom funguje jinak v nízkých dávkách a vysokých. Zmíněné čísla jsou pouze orientační a nezohledňují řadu faktorů. Jedná se o následující dávky:

1-3g
Kratom ať je jákekoliv barvy spíše nakopne a zbystří/zrychlí přemýšlení. Různé barvy kratomu dávají různé stimulace. V energickém efektu dominuje bílý.

4-6g
V případě bílého kratomu se zde projevuje více energický efekt, v případě červeného přichází zklidnění a u zeleného nával euforie.

7g+
Kratom ať je jákekoliv barvy začne zklidňovat. Různé barvy kratomu dodávají různé stavy zklidnění. Dominuje zde červený kratom.

Riziko užívání
V případě kombinace alkoholu a kratomu může dojít ke zvracení, to platí i u řady dalších látek. Samotného kratomu by se pro začátek nemělo dávat více než množství jedné čajové lžičky, jinak může dojít též k nevolnosti. I s poměrně nevinou látkou jako je kratom se to dá přehnat, takže je nutno obezřetnosti.

*E-shop prodává kratom pouze jako sběratelský předmět a článek má být pouze k zamyšlení teoretického rázu, ale nenabádá rozhodně ke konzumaci. Článek je pouze komentářem k dění ve společnoti a médiích, ne výzvou konzumovat kratom.

'

Atlanta 100 x 0.01

OD 349 Kč

Není skladem